altekbt-logo2x

Altek BT Enerji ve Bilişim Teknolojileri

Altek Bt 1988 yılında kurulmuş, ilk yıllarda iş hayatına elektronik cihazların satışını ve yetkili servis hizmetini vermiştir.

2000’li yılların başlarında IT sektöründe bakım onarım ve network altyapı işleri yapmıştır. 2002 yılında Türkiye’de IT sektörünün lideri Meteksan Sistem firmasının çözüm ortaklığı anlaşması imzalayarak Ege Bölgesi’ndeki kamu kurum ve kuruluşların elektrik altyapı projelerini ve bilgisayar bakım, onarım, destek hizmetleri vermiştir.

2010 yılında IT sektöründe sertifikasyon sınavlarının yapıldığı Amerika firması Pearson Vue’nin İzmir yetkilisi olup hala devam etmektedir.

2011 yılında Gazi Teknopark’ta Halk Enerji firmasının çözüm ortağı olarak uzman kadrosu ile 300 KWP güneş enerjisi santrali kurulumunu gerçekleştirerek firmamız hem IT sektöründe hem de GES(Güneş Enerjisi Santrali) sektöründe hizmet vermeye başlamıştır ve aynı sene Dünya markası Cisco’nun Premier Partner seviyesine yükselmiştir.

2016 yılında dünyaca ünlü Kryteriontest merkezinin İzmir’deki yetkili test merkezi olmaya hak kazanmıştır.

2017 yılında yine GES sektörünün türkiye lider firmalarından Halk Enerji firmasının cözüm ortaklığını devam etirerek toplamda 8 MW GES projesini tamamlamış ve devreye almıştır.

Firmamız IT sektöründe Pearson Vue ve Kryterionyetkili test merkezi olarak hizmet vermektedir. GES sektöründe ise Halk Enerji firmasının çözüm ortaklığını yürütmektedir.